W przypadku nietrzymania moczu przydatne w leczeniu zachowawczym są ćwiczenia mięśni dna miednicy. Najlepiej wykonywać je regularnie jeszcze zanim pojawi się problem.

Zalecane są m.in. ćwiczenia mięśni Kegla, które są doskonale znane paniom rodzącym siłami natury. Dzięki wyćwiczeniu mięśni dna miednicy nie tylko łatwiej przejdziemy poród, ale i zmniejszymy ryzyko zachorowania na nietrzymanie moczu. Ćwiczenia polegają na zaciskaniu mięśni pochwy i odbytu na 8-10 sekund i powtarzanie takiej czynności przez około 20 minut. Można je wykonywać w dowolnej pozycji i o dowolnej porze. Dobrze jest też ćwiczyć mięśnie podczas oddawania moczu, kiedy próbujemy powstrzymać ten proces, a następnie rozluźniamy i napieramy na pęcherz.

Dobre rezultaty przynoszą ćwiczenia tzw. kociego grzbietu. Należy stanąć wygodnie na płaskich stopach, pochylić się i na zgiętych kolanach oprzeć dłonie. Wyginając grzbiet ku górze wydychamy powietrze z płuc i równocześnie zaciskamy mięśnie zwieraczy cewki i odbytu. Następnie zginamy grzbiet jak najgłębiej, wciągamy powietrze, podnosimy wysoko głowę i przy tym rozluźniamy mięśnie obu zwieraczy.